Rechercher dans ce blog

Monday, May 2, 2022

VIDEO Andreea Bănică, melodie cu fiica de 12 ani. Noutăți despre copii, afacerile familiei și carieră... - Click!

Veşti bune vin de la familia Andreei Bănică (43 de ani), solista care este foarte încântată că fiica ei îi calcă pe urme în lumea muzicii. Împreună cu Sofia (12 ani) şi trupa The Mood, Andreea a înregistrat melodia „Super Erou”, pe care a și urcat-o pe reţelele sociale. Puştoaica a crescut, s-a maturizat şi are o voce foarte bună, se vede că o moşteneşte pe mama ei, care ne-a mărturisit, într-un interviu exclusiv, că este foarte mandră de copii ei.  

cub andreea banica animat gif

Andreea Bănică, interviu exclusiv pentru Click!

Click!: Eşti super ocupată şi am văzut că Sofia s-a apucat de cântat. Îi place?  

Andreea Banică: A crescut, s-a maturizat. M-a moştenit şi mă bucur foarte mult! Este frumoasă, nu ştiu cu cine seamănă, dar nu seamănă cu niciunul dintre noi. Este un copil modest, finuţ şi are multe calităţi în plus faţă de mine. Pentru că, trăieşte şi în alţi ani decât am trăit eu, şi are deschidere mai multă la tot ce înseamnă informaţie.  

Făcea balet, la un moment dat.

A făcut dansuri cu elemente de gimnastică, la categoria profesionişti. Însă, de câţiva ani, am scos-o, nu am mai lăsat-o, tocmai să se poată concentra pe şcoală.  

Acum, a descoperit muzica? 

Nu a descoperit muzica acum, de la 2 ani a descoperit-o. Îmi cânta piesele mele. Îi place foarte mult. Îşi doreşte, dar până nu iese ea la iveală «mamă, ştii ceva, eu chiar vreau să cânt», o mai las să copilărească. Nu vreau să mă impun în faţa copilului şi nici să o forţez să facă ceva. Totul vine de la sine. Am întrebat-o dacă vrea să facă un cover cu mine şi a fost de acord. Şi, am zis «de ce nu?». Aşa că, am înregistrat coverul la piesa aceea superbă. E o piesă de-ale mele, care i-a plăcut ei foarte mult, şi am zis să o imprimăm împreună. Am făcut-o cu prietenii noştri. 

Screenshot 20220412 125950 Instagram jpeg

Sofia a moștenit talentul artistic al mamei sale

«Sunt aproape, cât mai mult de copii»

Micuţul Noah ce face? 

Micuţul are 5 ani şi 5 luni. Ia cursuri de înot fiindcă, la vară, a promis că merge cu noi în Grecia, să înoate. I-am spus că nu îl iau, numai dacă învaţă să înoate. Mă ocup de ei, de educaţia lor. Sunt aproape, cât mai mult de copii.  

Dar ce se aude cu concertele?  

Mă ocup şi de-ale mele. Încep concertele. Uşor-uşor, au început să se mişte treburile. Sper, din toată inima, să revenim aşa cum a fost odată.  

Pe când o piesă nouă? 

Sunt în lucru la o piesă nouă, dar eu am stat o perioadă bună de timp, pentru că mi-aş fi dorit ca piesele pe care le scot să le pot cânta, undeva. Nu să le cânt în baie. Mi-am dorit ca, atunci când scot o piesă, să pot să o cânt oamenilor, nu să o ţin pentru mine.  

Ce faceţi cu hotelul? L-aţi botezat? 

Hotelul se va deschide, vara aceasta. Dar nu spunem, încă, numele lui. E botezat, din rădăcini, de când am început să lucrăm la proiect. Dar suntem superstiţioşi, nu putem să spunem acum numele.  

Citește și: EXCLUSIV Iată hotelul Andreei Bănică, de la Eforie: «Trebuie să îi alegem un nume și la anul îl inaugurăm»

image

Cu soţul are o căsnicie de invidiat

Ce alte planuri mai ai? 

Am o serie de colaborări, pe online, şi încerc să le fac faţă. În calitate de influencer, de când cu pandemia şi cu statul acasă.  

Cu televiziunea ce se mai aude? 

Televiziune, nu neapărat. Oferte au fost, dar trebuie să fie proiecte în care să mă regăsesc. Nu aşa, oriunde, oricum şi pe oricât, nu.  

Acum, cu pandemia, toată lumea s-a îndreptat către televiziune. Dacă nu au mai fost concerte.  

Eu n-am avut nevoie (râde). Nu pot să intru în orice proiect, doar pentru bani. Eu am trecut de mult de stadiul ăsta şi nu mă interesează să merg într-o emisiune de televiziune, doar să căştig bani şi să nu îmi facă plăcere. Sau să nu mă regăsesc în acel proiect.

stanga
dreapta

Ai un pont sau mai multe informații pe subiect, scrie-ne pe adresa pont@click.ro!

Adblock test (Why?)


VIDEO Andreea Bănică, melodie cu fiica de 12 ani. Noutăți despre copii, afacerile familiei și carieră... - Click!
Read More

Netflix a anulat serialul lui Meghan Markle, soția prințului Harry - HotNews.ro

Netflix renunţă la „Pearl”, un serial de animaţie creat de ducesa de Sussex, în încercarea de a reduce costurile, informează BBC şi Reuters, citate de Agerpres.

Printul Harry si Meghan MarkleFoto: BACKGRID / Backgrid USA / Profimedia

Serialul, care a fost anunţat anul trecut, este unul dintre proiectele pe care gigantul de streaming s-a decis să le abandoneze.

Luna trecută, Netflix a raportat o scădere a numărului de abonaţi pentru prima dată în mai bine de 10 ani şi a avertizat că alte câteva milioane ar urma să renunţe la acest serviciu, ducând la o prăbușire a prețului acțiunilor gigantului american de streaming.

Archewell Productions, compania înfiinţată de ducele şi ducesa de Sussex, anunţase anul trecut că Meghan va fi producător executiv al serialului Pearl.

Meghan Markle, ultima victimă a tăierilor de la Netflix

Acest serial animat urma să fie dedicat aventurilor unei fetiţe de 12 ani, inspirată de femei influente din istorie.

Pe de altă parte, Netflix a confirmat că va continua să lucreze la o serie de proiecte cu Archewell Productions, inclusiv la un serial documentar intitulat Heart of Invictus.

Serialul se va concentra pe sportivii care concurează la Jocurile Invictus, un eveniment sportiv dedicat militarilor răniţi în teatrele de operaţiuni şi fondat de prinţul Harry.

Archewell Productions nu a răspuns imediat la o solicitare din partea BBC de a comenta pe marginea acestui subiect.

Netflix a precizat totodată că a decis să nu meargă mai departe cu alte două seriale de animaţie pentru copii, Dino Daycare şi Boons and Curses după ce deja anunțase mai multe anulări și concedieri în cadrul diviziei sale de animație, cea mai afectată de problemele recente ale companiei.

Te-ar putea interesa și:

Adblock test (Why?)


Netflix a anulat serialul lui Meghan Markle, soția prințului Harry - HotNews.ro
Read More

Anna Lesko, în costum de baie și cu haină de blană la mare. Cum se distrează vedeta de 1 Mai - Libertatea

Stiri Mondene Libertatea > Entertainment > Stiri Mondene

De Cristina Pîrvu, . Ultimul update Duminică, 01 mai 2022, 15:59

Și anul acesta de 1 Mai vedetele au ales să se distreze pe litoralul românesc. Printre acestea se numără și Anna Lesko, care a atras atenția cu ținuta pe care a purtat-o la mare, în club.

Adblock test (Why?)


Anna Lesko, în costum de baie și cu haină de blană la mare. Cum se distrează vedeta de 1 Mai - Libertatea
Read More

Sunday, May 1, 2022

Reacția Deliei după ce Iulia Albu a apărut în papuci la TV. Vedeta e al patrulea jurat de la „iUmor” - Libertatea

Iulia Albu își face o intrare spectaculoasă la „iUmor”, pe covorul roșu. Poartă o rochie prețioasă, lungă, care îi pune silueta în evidență. Se așază la masa juriului, iar de acolo analizează toate numerele concurenților în ediția din această seară.

La un moment dat, vedeta se ridică, iar Delia observă că Iulia Albu poartă papuci la TV. Cântăreața se uită uimită la încălțămintea vedetei, una care seamănă cu două labe de pisică. Momentul a fost surprins într-o fotografie pe care Iulia Albu a distribuit-o pe Facebook.

„Acel moment când Delia m-a văzut pentru prima oară în papuci. ? iUmor în această seară de la orele 20.00, pe Antena 1”, a transmis vedeta.

Iulia Albu va fi alături de Delia, Mihai Bendeac și Cheloo în jurizarea ediției din această duminică, de la 20.00, la Antena 1. „iUmor” continuă, duminică seară, cu ultima ediție din audiții. Ultimul jurat-surpriză care se va alătura mesei juraților în această etapă a competiției este Iulia Albu.

„Anul acesta facem 1 mai împreună. A fost o mare plăcere pentru mine să mă regăsesc în postura de jurat al acestei emisiuni. iUmor a fost o experiență picantă pentru mine, iar capitolul roast-uri a fost ceva de-a dreptul interesant. Chiar dacă publicul crede că Mihai Bendeac este cel mai amuzant dintre jurați, voi da din casă și voi spune că sufletul petrecerii este Cheloo. În ceea ce o privește pe Delia, este mereu o plăcere să lucrez cu ea, pentru că o ador!”, a dezvăluit cel de-al patrulea jurat al celei mai noi ediții „iUmor”.

"Așa fac țăranii! Cum să te pozezi, mă, cu grătarul, bă băiatule?", spunea Dana Budeaunu. Fotbalistul care i-a dat o replică genială, incredibil ce a făcut

GSP.RO

"Așa fac țăranii! Cum să te pozezi, mă, cu grătarul, bă băiatule?", spunea Dana Budeaunu. Fotbalistul care i-a dat o replică genială, incredibil ce a făcut

ȘOC TOTAL! Putin, OPERAT pentru o boală fatală! Vestea care ZGUDUIE Europa, cine îl va înlocui în Rusia

Playtech.ro

ȘOC TOTAL! Putin, OPERAT pentru o boală fatală! Vestea care ZGUDUIE Europa, cine îl va înlocui în Rusia

Iubire interzisă: Doi fraţi din Germania s-au îndrăgostit unul de celălalt şi au patru copii împreună. „Nu ne simțim vinovați pentru ceea ce s-a întâmplat între noi"

Observatornews.ro

Iubire interzisă: Doi fraţi din Germania s-au îndrăgostit unul de celălalt şi au patru copii împreună. „Nu ne simțim vinovați pentru ceea ce s-a întâmplat între noi"

Horoscop 2 mai 2022. Peștii nu sunt în apele lor astăzi, dar acesta nu poate fi un motiv suficient ca să-și complice viața

HOROSCOP

Horoscop 2 mai 2022. Peștii nu sunt în apele lor astăzi, dar acesta nu poate fi un motiv suficient ca să-și complice viața

Un rechin i-a înghițit camera de filmat unui bărbat, în adâncuri. Ce se vede în imagini. VIDEO

Știrileprotv.ro

Un rechin i-a înghițit camera de filmat unui bărbat, în adâncuri. Ce se vede în imagini. VIDEO

VIDEO | O sportivă rusă a avut un discurs şocant chiar în faţa lui Vladimir Putin. Episodul a făcut înconjurul lumii

Orangesport.ro

VIDEO | O sportivă rusă a avut un discurs şocant chiar în faţa lui Vladimir Putin. Episodul a făcut înconjurul lumii

Nespresso Vertuo, cafeaua așa cum o dorești

PUBLICITATE

Nespresso Vertuo, cafeaua așa cum o dorești

Adblock test (Why?)


Reacția Deliei după ce Iulia Albu a apărut în papuci la TV. Vedeta e al patrulea jurat de la „iUmor” - Libertatea
Read More

Doliu în muzică! Una dintre cele mai cunoscute cântărețe a murit. Familia a anunțat tragedia. FOTO - EVENIMENTUL ZILEI

Legenda muzicii country Naomi Judd, din duetul The Judds, a murit, a anunțat sâmbătă fiica ei Ashley Judd. Ea avea 76 de ani. Wynonna şi sora ei, Ashley, comediantă, şi-au exprimat profunda durere pe conturile lor de Instagram.

A pierdut-o pe minunata noastră mamă în urma unei afecţiuni mintale, au declarat ele, fără a oferi mai multe detalii: „Astăzi, noi, surorile, am trăit o tragedie. Ne-am pierdut frumoasa mamă din cauza bolii mintale. Suntem sfâșiate, a spus Ashley Judd într-o declarație pe Twitter.

Trăim o durere profundă și știm că, așa cum am iubit-o noi, a fost iubită de publicul ei”, se mai spune în declarație. „Suntem pe un teritoriu necunoscut”.

Wynonna Judd și Naomi Judd, The Judds, la premiile muzicale CMT 2022 de la Nashville (FOTO)

Wynonna Judd și Naomi Judd, de la The Judds, participă la premiile muzicale CMT 2022 de la Nashville Municipal Auditorium pe 11 aprilie 2022 în Nashville, Tennessee.

Naomi şi Wynonna Judd au format duetul The Judds la sfârşitul anilor 1970, câştigând numeroase premii, inclusiv cinci trofee Grammy.

Printre cele mai populare melodii ale duetului mamă-fiică se numără Love Can Build A Bridge, Mama He’s Crazy şi Girls Night Out.

Duetul, care s-a destrămat în 1983 însă s-a reunit de numeroase ori pentru turnee şi spectacole speciale, şi-a încetat oficial activitatea în 1991, după ce Naomi a fost diagnosticată cu hepatită C.

Mama şi fiica urmau să plece din nou în turneu în această toamnă, pentru prima dată după mai bine de un deceniu. Vineri a fost anunţată includerea The Judds în Country Music Hall of Fame, pe 1 mai, datorită contribuţiei la readucerea country la rădăcinile sale în anii 1980 prin cântece uşoare şi melodioase, influenţate de muzica folk tradiţională şi bluesul acustic şi pentru armonia sa familială.

Pe parcursul a șapte ani, The Judds a câștigat cinci premii Grammy

Şi a avut 14 single-uri nr. 1, conform Country Music Hall of Fame. The Judds au finalizat ceea ce era considerat un turneu de rămas bun în 2011, dar au anunțat la începutul acestui an un „Turneu final” cu 10 date, care era programat să înceapă în septembrie. Ele au cântat împreună în public pentru prima dată în ultimii ani la începutul acestei luni la CMT Music Awards.

Naomi Judd s-a născut Diana Ellen Judd în Kentucky în ianuarie 1946, potrivit site-ului oficial al The Judds . După nașterea celor două fiice ale sale, familia s-a mutat în Tennessee, unde Naomi Judd a lucrat ca asistentă. Până în 1980, ea a început să urmeze o carieră muzicală pentru ea și Wynonna și să aibă apariții într-un spectacol de dimineață local, scrie CNN.

Adblock test (Why?)


Doliu în muzică! Una dintre cele mai cunoscute cântărețe a murit. Familia a anunțat tragedia. FOTO - EVENIMENTUL ZILEI
Read More

Te Cunosc de Undeva! 30 aprilie 2022. Alexia Ţalavutis şi Dima Trofim au câștigat prima ediție a - Antena 1

Prima gală din sezonul 17 al emisiunii Te cunosc de undeva! a fost una surprinzătoare și a adus pe scenă cele mai spectaculoase personaje din muzica românească și internațională. Alexia şi Dima au luat cu asalt scena din această ediție și au impresionat cu momentul lor senzațional.

Intereptarea lui Michael Jackson le-a adus premiul din această seară. Concurenții sezonului 17 a show-ului transformărilor au precizat în repetate rânduri că au depus foarte mult efort pentru a se ridica la nivelul așteptărilor. Vedetele a făcut spectacol și au ridicat pe toată lumea în picioare.

Alexia Ţalavutis şi Dima Trofim au câștigat prima ediție din sezonul 17 Te cunosc de Undeva!

Concurenții au primit foarte multe complimente și felicitări din partea juraților, mai ales că știu prin ce proces lung au trecut pentru a avea o prestație impecabilă.

Ruleta i-a pus la grea încercare pe toţi. Printre „norocoşii” ediţiei se numără şi Alexia Ţalavutis şi Dima Trofim care au avut parte de o transformare de zile mari, la dublu, în Michael Jackson, cu piesa Thriller și au obținut și premiul primei gale.

„Am stat 5 ore pe scaun, în cabina de machiaj, fără nicio pauză! Asta ne-a adus nouă prima gală, o experienţă memorabilă. Un travesti, în cazul Alexiei, un personaj foarte complex şi foarte greu de dus. Având în vedere că e prima noastră reprezentaţie, ca echipă, la Te cunosc de undeva!, am avut emoţii foarre mari, pentru că am muncit enorm!”, a declarat Dima Trofim, care a mai completat: „Pe lângă antrenamentele de canto, coregrafie şi actorie, pe care le-am făcut la platou, ne-am şi întâlnit în fiecare zi ca să repetăm, pentru că prima gală ne-a adus un personaj mai degrabă de finală!”.

Alexia Ţalavutis s-a declarat şi ea de-a dreptul uimită de prima provocare pe scena transforming show-ului de la Antena 1: „Am fost de-a dreptul şocată să primim Michael Jackson din prima! Mă aşteptam să începem cu ceva mai lejer, însă ... Am stat 5 ore la cabina de machiaj în ziua galei, fără nicio pauză. Nu am mai îndrăznit nici să mâncăm, de teamă să nu stricăm machiajul, din respect pentru munca întregii echipe, care e una colosală.

Pentru momentul nostru din Thriller s-a folosit machiaj special, mulaje din latex şi foarte multe efecte lucrate cu grijă de echipa condusă de către Gabi Creţan. Lentilele negre ne-au dat mari bătăi de cap, întrucât sunt destul de opace, iar orientarea în spaţiu devenea un pic dificilă, mai ales că Furnica (profesoara noastră de coregrafie) a cam scos untul din noi la repetiţii, iar mişcările nu aveau voie să fie decât impecabile!”.

Cum arată clasamentul primei ediții a sezonului 17 de Te cunosc de undeva!

Alexia Ţalavutis şi Dima Trofim s-au clasat pe locul 1

Anisia Gafton şi Ionuţ Rusu s-au clasat pe locul 2

Ana şi Monica Odagiu s-au clasat pe locul 3

Ilona Brezoianu şi Florin Ristei s-au clasat pe locul 4

Jazzy Jo şi Zarug s-au clasat pe locul 5

Emi şi Cuza s-au clasat pe locul 6

Carmen Chindriş şi Romică Ţociu s-au clasat pe locul 7

Maria Buză şi Paula Chirilă s-au clasat pe locul 8

Sezonul 17 al emisiunii „Te cunosc de undeva!”, de la Antena 1, aduce surprize mari

Cel de-al 17-lea sezon Te cunosc de undeva! Aduce mari surprize telespectatorilor. Show-ul prezentat de Alina Pușcaș și Pepe și jurizat de Ozana Barabancea, Andreea Bălan, Cristi Iacob și Aurelian Temișan promite să fie unul spectaculos, cu multă voie bună și transformări fabuloase. Începând din acest sezon, Pepe se alătură spectaculosului joc al transformărilor, de data aceasta în calitate de prezentator, alături de Alina Puşcaş, pe scena spectaculosului joc al transformărilor.

Pentru prima oară în istoria acestui show, 8 cupluri de vedete, concurenţi unul şi unul, talentaţi şi dornici de distracţie vor intra în jocul transformărilor şi vor face spectacol, la Antena 1, în fiecare sâmbătă seara. Ilona Brezoianu şi Florin Ristei, Alexia Ţalavutis şi Dima Trofim, Jazzy Jo şi Zarug, Ana şi Monica Odagiu, Maria Buză şi Paula Chirilă, Anisia Gafton şi Ionuţ Rusu, Emi şi Cuza şi Carmen Chindriş şi Romică Ţociu vor performa pe scena Te cunosc de undeva! în cel de-al 17-lea sezon al show-ului.

Citește și: Crina Mardare este noul profesor de canto la Te cunosc de undeva! Ce dezvăluiri a făcut despre sezonul 17

Începând din acest sezon, actriţa Adriana Trandafir se va alătura echipei transforming show-ului, în calitate de profesor de actorie şi le va împărtăşi concurenţilor din secretele pe care ea a avut ocazia să le descopere de-a lungul timpului. Începând din acest sezon, juraţii Te cunosc de undeva! nu vor mai fi implicaţi în pregătirea momentelor, pentru ca surpriza în timpul performării pe scenă să fie una şi mai mare.

Mai mult, unul dintre cei mai cunoscuţi profesori de canto din România, Crina Mardare, se alătură show-ului Te cunosc de undeva!. Astfel, începând din acest sezon, artista le va fi alături celor opt cupluri de concurenţi la antrenamentele de canto şi le va împărtăşi din trucurile ei pentru ca transformările să fie cât mai apreciate atât de către juraţi.

Citește și: Adriana Trandafir este noul profesor de actorie la Te cunosc de undeva! Ce a dezvăluit

Care vor fi următoarele transformări pe care le-a pregătit ruleta personajelor pentru cele opt cupluri de concurenți, telespectatorii Antenei 1 vor afla în fiecare sâmbătă, de la ora 20:00, în cel de-al 17-lea sezon Te cunosc de undeva!, prezentat de Alina Pușcaș și Pepe.

Emisiunea „Te cunosc de undeva” de la Antena 1 se vede în fiecare sâmbătă, de la ora 20:00, la Antena 1!

Urmărește integral ultima ediție: https://antenaplay.ro/te-cunosc-de-undeva. Vezi ce-ți place!

Spune ce crezi despre transformările din fiecare ediție, chiar în timp ce o urmărești în aplicația Antena 1. Descarcă acum: https://aplicatie.a1.ro/

Te Cunosc de Undeva! 30 aprilie 2022. Imagini din culisele primei ediții. Ce sacrificii au făcut cuplurile pentru transf... Premiera Te cunosc de undeva!, lider detaşat de audiență pe toate segmentele de public...

Adblock test (Why?)


Te Cunosc de Undeva! 30 aprilie 2022. Alexia Ţalavutis şi Dima Trofim au câștigat prima ediție a - Antena 1
Read More

Ce regret are Maia Morgenstern înainte să împlinească 60 de ani. E vorba despre familie.… - IMPACT

Maia Morgenstern susține că nu se teme în niciun caz de momentul pensionării. Actrița care conduce de ani buni Teatrul Evreiesc de Stat va împlini duminică 60 de ani, așa că pensionarea pare că bate din ce în ce mai apăsat la poarta sa. Actrița a dat un interviu pentru impact.ro în care a vorbit despre acest aspect, dar și despre ce îi lipsește cel mai mult din copilărie.

Regretul pe care îl are Maia Morgenstern, la aproape 60 de ani

„Nu mă sperie în niciun caz pensionarea. Nu ar avea de ce! E o perioadă firească a vieții, așa cum e, să spunem, și majoratul. Atunci când va sosi, voi face un pas în spate. Glumind puțin, aș spune că în acest fel las locul altora mai tineri, că tot există în breasla noastră acuza asta, cum că celor tineri nu li se oferă prea multe șanse”, a declarat îndrăgita artistă pentru impact.ro.

Pe de altă parte, ea spune că a avut mereu o zi aniversară specială. Și nu pune acest lucru pe seama datei de 1 mai.

„Toată lumea știe că 1 mai este Ziua Muncii. A fost și pe vremea comuniștilor, a rămas și astăzi chiar dacă s-a mai estompat acest mesaj. De cele mai multe ori s-a nimerit să muncesc de ziua mea. Așa va fi și anul acesta, când voi urca pe scena Teatrului Național, în spectacolul ‘Casa de la țară’, o propunere de dată foarte recentă. La fel voi face și a doua zi, pe 2 mai, cu un alt spectacol”, a adăugat ea.

Maia Morgenstern spune că ce e ceva legat de ziua ei pe care nu-l va uita niciodată:

„Mama a încercat mereu să-mi marcheze ziua. Și când aveam ani mai buni, și când nu. Dar cel mai mult îmi lipsește prăjitura pe care mi-o făcea în fiecare an. E vorba despre un tort special cu foi Lica, pe care îl prepara fie cu cremă de caramel, fie cu nuci trecute prin mașina de tocat și mai apoi amestecate cu unt și cacao ce se transforma într-o spumă foarte gustoasă. De când a plecat mama din această lume, a plecat și tortul acela. Îmi este tare dor de el!”.

Ce regret are Maia Morgenstern inainte sa implineasca 60 de ani. E vorba despre familie. Chiar mi-e dor. EXCLUSIV
Maia Morgenstern, alaturi de copiii ei, Eva Leia Cabiria, Ana Isadora și Tudor Istodor

Urarea pe care a preluat-o de la tatăl ei

Îndrăgita actriță spune că se bucură de fiecare mesaj primit de ziua ei și că cel mai indicat salut, chiar și pentru zilele noastre, e unul pe care l-a preluat de la tatăl ei.

„Tata ne spunea mereu ‘Sănătate și voie bună!’ . Cu siguranță nu e cel mai filosofic salut, sau mai profund, dar mi se pare extrem de actual, fiindcă trăim vremuri în care observ încă un număr mare de conaționali mohorâți, marcați poate prea mult de greutățile vieții. Așa că vi-l împrumut și vouă, ca să încercăm împreună să ne mai destindem!”, sună unul dintre mesajele de suflet transmise de actriță prin intermediul impact.ro.

Maia Morgenstern e tare mândră de copiii ei, dintre care doi au ales să devină tot actori, Tudor Istodor și Eva Leia Cabiria. Cu acești a jucat de două ori în același timp pe aceeași „scenă”. Prima data totul s-a consumat la Iași, cu puțini ani în urmă, în spectacolul „Maitreyi”, inspirat după opera cu același nume a lui Mircea Eliade.

A doua oară într-o recentă reclamă de televiziune. De fiecare dată, Maia Morgenstern spune că nu a avut ultimul cuvânt în a-și convinge copiii să joace alături de ea.

„Să știți că producătorii au făcut de fiecare dată demersurile necesare. Nu eu, în niciun caz! A, da, eu i-am ajutat doar să-i găsească mai repede, oferindu-le datele lor de contact!”, se amuză actrița pe acest subiect.

Cel de-al treilea său copil, Ana Isadora, 19 ani, care e și mezina familiei, a ales o altă meserie, fiind preocupată de domeniul psihologiei.

Adblock test (Why?)


Ce regret are Maia Morgenstern înainte să împlinească 60 de ani. E vorba despre familie.… - IMPACT
Read More

Nicoleta Luciu, batuta cu bestialitate! In ce stare se afla acum vedeta. Detalii zguduitoare - VoxBiz

Una dintre cele mai cunoscute și dorite femei din România ascunde o dramă de neimaginat. Este vorba despre Nicoleta Luciu care are un tecut...